Rowery wodne na jeziorze Żywieckim!

0
21

Uczestnicy mogli odkryć piękno jeziora Żywieckiego podczas spokojnego, płynięcia rowerami wodnymi po kryształowych wodach z widokiem na góry, które malują się na horyzoncie.

Na Żywiecczyznę wróć – to projekt finansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+, który ma na celu przybliżenie kultury żywieckiej rdzennym obywatelom Śląska. Mieszkańcy konurbacji śląskiej niewiele wiedzą o kulturze i historii Żywiecczyzny, która często traktowana jest przez nich jako oczywista część Śląska, bez głębszej refleksji nad tym, że częścią województwa śląskiego stała się dopiero w 1999 roku.

Jezioro Żywieckie, położone w malowniczych Beskidach Zachodnich, to jedno z najpiękniejszych akwenów wodnych w Polsce. Rozciągające się na obszarze blisko 10 km2, to nie tylko zbiornik wodny, lecz prawdziwy klejnot Żywiecczyzny, który przyciąga zarówno miłośników przyrody, jak i entuzjastów aktywnego wypoczynku.

Wyjątkowość tej wycieczki tkwi w połączeniu aktywności fizycznej i spokoju, jaki oferuje jezioro Żywieckie. To nie tylko forma rekreacji, ale również sposób na odkrywanie brzegów jeziora, za którymi skrywają się niezapomniane widoki gór i okolicznych wsi.
Zachęcamy do odwiedzenia podstrony internetowej projektu, gdzie można zapoznać się z relacjami ze wszystkich wypraw oraz odsłuchać podcasty o historiach i legendach z terenów dzisiejszej Żywiecczyzny i zapoznać się ze śpiewnikiem góralskich pieśni.