Raciborski Festiwal Średniowieczny

0
128

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o niezwykle ciekawej inicjatywie podejmowanej w Raciborzu – o Drengach znad Górnej Odry. Przypominamy, że Stowarzyszenie to zrzesza pasjonatów historii wczesnego średniowiecza. W centrum ich zainteresowań jest historia i kultura Słowian i Wikingów. 

W imieniu Drengów znad Górnej Odry chcemy zaprosić naszych czytelników na Raciborski Festiwal Średniowieczny, o którym opowiedziała nam Elżbieta „Sigrun” Noga. 

„W dniach 16-19.06.2022 r., w długi weekend czerwcowy, już po raz 12, Raciborski Gród w Arboretum Bramy Morawskiej zamieni się w prawdziwe średniowieczne obozowisko. Wszystko za sprawą Drengów znad Górnej Odry i organizowanego przez nich 12 Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego. W tym roku impreza odbywać się będzie z prawdziwym rozmachem! Udział w niej zapowiedziało już ponad 500 odtwórców z całej Polski oraz zza granicy.

Oprócz tradycyjnych już kramów z rzemiosłem i współczesnym rękodziełem, karczmy serwującej przysmaki dawnej kuchni i niezwykle widowiskowych potyczek wojów oraz wielkiej bitwy – głównego punktu programu, organizatorzy przygotowali niezwykle bogatą ofertę aktywności, warsztatów i pokazów. Będzie można między innymi spróbować swoich sił w łucznictwie, tkactwie, poznać tajniki naturalnego barwienia tkanin, dowiedzieć się, jak powstawały gliniane naczynia i wiele innych. Dzieci będą mogły wziąć udział w szkółce miecza i specjalnie dla nich przygotowanych animacjach, a miłośnicy dobrej muzyki będą mogli pobawić się podczas zaplanowanych koncertów”.

Impreza zapowiada się niezwykle ciekawie. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z programem, który można znaleźć poniżej.

Źródło zdjęcia głównego: naszraciborz.pl