Projekt “Młodzi Dyplomaci”

0
196

Właśnie ruszyła rejestracja do projektu “Młodzi Dyplomaci” realizowanego przez Instytut Roździeńskiego, który finansowany jest przez Europejski Korpus Solidarności.

Projekt “Młodzi Dyplomaci” jest skierowany do młodych osób, które interesują się szerokim zagadnieniem dyplomacji. Dzięki niemu będą one mogły nauczyć się podstawowych zagadnień związanych z dyplomacją dwustronną i wielostronną, poznać mechanizmy kształtowania się stosunków dyplomatycznych i konsularnych między państwami, dowiedzieć się o specyfice misji dyplomatycznych przy różnych organizacjach międzynarodowych oraz poznać podstawowe zagadnienia z zakresu prawa międzynarodowego publicznego.

Dodatkowo przewidziano również zajęcia, poprzez które, uczestnicy zostaną wyczuleni na wykrywanie fake newsów, które pojawiają się w różnych przekazach informacyjnych. Projekt składa się z kilku stacjonarnych spotkań oraz webinariów, dzięki którym młodzi ludzie nabędą nowe kompetencje przekazywane przez ekspertów i naukowców z Uniwersytetu Śląskiego oraz byłych i obecnych dyplomatów.

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w tym projekcie zgłaszajcie się poprzez formularz internetowy dostępny pod tym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1Rv3tWWM-kdAi_QageC8HD5IPh7jpklbYq7HgptEOI6s/

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię