Porozmawiajmy o przyszłości – coś dla miłośników science fiction

0
90

31 stycznia w godzinach 18:00–19:30 w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater przy ulicy Dąbrowskiego 1 w Częstochowie odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Science Fiction „Retro Kosmosy”. Tematem spotkania będzie „Wieczna Wojna” autorstwa Joego Williama Haldemana.

„Retro Kosmosy” to inicjatywa pasjonatów i pasjonatek fantastyki naukowej. Początki grupy sięgają roku 2021, w którym to obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema. Rok lemowski stanowił punkt zapalny, twórczość pisarza stała się tematem przewodnim dyskusji. Uczestnicy wybrali dwanaście książek z dobytku mistrza, wśród których pojawiły się pozycję szerzej znane jak „Solaris”, ale także „Wysoki zamek” czy zbiór opowiadań – „Opowieści o pilocie Pirxie”.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w 2021 roku członkowie klubu zdecydowali się na dyskusje w formie zdalnej. Gdy w kolejnym roku postanowiono kontynuować inicjatywę, grupa zaczęła sięgać po innych twórców literatury science fiction, tym razem w formie stacjonarniej – w budynku Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. Na liście omawianych książek można znaleźć nazwiska takie jak: Frank Herbert, Ursula K. Le Guin, Orson Scott Card, i wiele innych.

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki Science Fiction to świetna okazja, aby podzielić się pasją i zderzyć swoje doświadczenie czytelnicze z innymi punktami widzenia. „Retro kosmosy” są otwarte dla wszystkich czytelników, a jedyny warunek przystąpienia do dyskusji to zapoznanie się z zapowiedzianą książką do ostatniego wtorku miesiąca do godziny 18.00.