Polsko – Czeskie Młodzieżowe Forum Samorządowe

0
147

9 grudnia odbyło się spotkanie podsumowujące projekt “Polsko – Czeskie Młodzieżowe Forum Samorządowe”. Wydarzenie odbyło się w formie zdalnej na platformie zoom, a wzięli w nim udział uczestnicy zarówno z Polski jak i z Czech.

Projekt był odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi w zakresie lepszego zrozumienia mechanizmów funkcjonowania ustroju samorządowego na różnych poziomach. Głównym celem było, zwiększenie wiedzy wśród młodych obywateli Polski i Czech o lokalnym i regionalnym funkcjonowaniu polityki. Wymieniając doświadczenia i zwiększając aktywność obywatelską, uczestnicy przyczynili się do budowania szczerego dialogu między młodzieżą a decydentami oraz między młodzieżą polską i czeską.

Podczas projektu młodzież z Polski i Czech spotykała się na internetowych webinariach, gdzie mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu samorządu terytorialnego. Polski zespół odwiedził nawet Republikę Czeską, gdzie odbył m. in. spotkanie z Panią Izabellą Wołłejko-Chwastowicz, Konsul Generalną RP w Ostrawie.

Głównym rezultatem projektu było stworzenie mapy potrzeb młodych ludzi oraz napisanie, a następnie nagranie podcastów dotyczących samorządu terytorialnego. Podcasty pozwoliły i nadal pozwalają poszerzać wiedzę nie tylko uczestnikom, ale i osobom trzecim, którzy odwiedzają stronę projektu dostępną pod tym linkiem: https://www.polishczechforum.com/ 

Spotkanie na którym podsumowano dotychczasowe działania jest dowodem na udaną współpracę między polską a czeską grupą. Mamy nadzieję, że w przyszłości również przyjdzie nam uczestniczyć we wspólnym projekcie.