Politechnika Śląska sportowym liderem akademickim!

0
129

Sport akademicki jest integralną częścią szkolnictwa Polskiego. Politechnika Śląska ma się czym pochwalić – pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i tytuł “sportowca roku”!

Coroczne podsumowanie Akademickich Mistrzostw Śląska 2021/2022 odbyło się 25 października w Dąbrowie Górniczej. Podczas Gali wyróżniono uczelnie, zdobywające największą ilość medali w klasyfikacji generalnej oraz indywidualne osiągnięcia zawodników.

W minionym sezonie sportowcy Politechniki Śląskiej zdobyli aż 19 medali, co uplasowało uczelnię na pierwszym miejscu w rankingu wśród publicznych szkół wyższych. W trakcie mowy podczas gali, profesor Politechniki Śląskiej oraz dyrektor Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej dr Krzysztof Czapla, mówił o tym, że uczelnia zawdzięcza sukces wsparciu władz oraz rozwiniętej infrastrukturze. Politechnika Śląska zajęła pierwsze miejsce, za nią uplasowały się AWF Katowice oraz Uniwersytet Śląski. Z kolei w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski Politechnika wskoczyła na siódme miejsce, a wśród uczelni technicznych – na czwarte.

Podczas aktualnej Gali Śląskiego Sportu Akademickiego, po 3 latach przerwy spowodowanej pandemią, wręczono także Śląskie Gryfy. W kategorii „Sportowiec Roku” nagrodę otrzymała studentka Politechniki Śląskiej z Wydziału Matematyki Stosowanej Agata Sitko, mająca w CV rekord świata w trójboju siłowym.

Gratulujemy wszystkim polskim sportowcom! Powtórkę z Gali można obejrzeć na portalu YouTube pod linkiem.