Plenerowe kino na Załężu

0
116

Już kiedyś pisaliśmy o Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, którego celem jest wspieranie dzieci i nastolatków ze środowisk patologicznych. W ostatnim czasie wychowankowie podjęli ciekawą inicjatywę – „Załęskie kino plenerowe”. 

Na czele inicjatywy stanęła podopieczna Stowarzyszenia – Daria. Ona i jej grupa przygotowali kosztorys przedsięwzięcia, a także złożyli projekt, którego realizację dofinansuje Miasto Katowice w ramach konkursu organizowanego z projektu unijnego  „Centrum Aktywności Młodzieżowej”.

Jest to niezwykle ciekawe wydarzenie, ponieważ młodzi ludzie aktywnie włączają się w pracę społeczną, która polega na samodzielnej realizacji tej inicjatywy na poszczególnych etapach. Młodzież musiała zadbać o przygotowanie terenu na potrzeby przebiegu wydarzenia, a także zajęła się wykonaniem projektu plakaty, który ma za zadanie promować plenerowe kino na Załężu. Kolejnym zadaniem, którego się podjęli, jest dystrybucja i promocja eventu, a także pozyskanie partnerów, którzy będą chętni do współpracy i umożliwią grupie realizację przedsięwzięcia. Oczywiście młodzież zobligowała się także do utrzymania porządku na terenie wydarzenia i jego posprzątanie po seansach filmowych. 

Dodatkowym atutem przedsięwzięcia jest fakt, że seanse filmowe są przygotowane nie tylko dla polskojęzycznej widowni, ale młodzi ludzie zadbali o to, aby filmy zawierały napisy w języku ukraińskim. Pierwszy pokaz miał miejsce 4 sierpnia i był to seans filmu dla młodzieży i dorosłych pod tytułem „C’mon C’mon”. Aczkolwiek już 25 sierpnia o godzinie 20:00 będzie można wziąć udział w projekcji przygotowanej dla najmłodszych, gdyż będzie to seans filmu „Amazonia: przygody małpki Sai”. Seanse odbywają się w Katowicach – Załężu na Placu Londzina. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Źródło: https://anioly24.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-kino-plenerowe-w-imieniu-naszych-klubowiczow-z-zaleza/

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię