Oxford, Harvard, Stanford – bezpłatne wykłady

0
128

W czerwcu odbędą się darmowe wykłady przedstawicieli czołowych uniwersytetów na świecie. Poprowadzą je prof. Petr Sedlacek z University of Oxford, dr Paula Dobriansky z Harvard University oraz Peter Robinson ze Stanford University. Udział jest dostępny dla wszystkich osób, które wcześniej się zarejestrują. 

Wykłady odbędą się online na Akademii WSB. Projekt został sfinansowany z Metropolitalnego Funduszu Wspierania Nauki. 

Wykłady odbędą się w dniach:

8 czerwca o godzinie 9:00 prof. Petr Sedlacek wygłosi wykład na temat “Startups and the Macroeconomy during the COVID-19 pandemic” (link do rejestracji: https://bit.ly/3aCVoxS).

9 czerwca o godzinie 15:00 Peter Robinson wygłosi wykład na temat “President Reagan, Prime Minister Thatcher, and Pope John Paul II” (link do rejestracji: https://bit.ly/398CY7A).

15 czerwca o godzinie 15:00 dr Paula Dobriansky wygłosi wykład na temat “Navigating the Growing Russia-China Strategic Alignment: The Implications for the U. S. and Europe” (link do rejestracji: https://bit.ly/3m5g1VQ).

Prof. Petr Sedlacek jest makroekonomistą, zainteresowanym tym, w jaki sposób heterogeniczność pracowników i firm wpływa na siebie nawzajem oraz jak kształtuje ją gospodarka.

Peter Robinson w latach 1982-1983 pełnił funkcję speechwritera wiceprezydenta George’a Busha. W latach 1983-1988 był specjalym asystentem i speechwriterem prezydenta Rolanda Reagana.

dr Paula Dobriansky jest amerykańską dyplomatką, urzędnikiem publicznym i ekspertem ds. polityki zagranicznej. W latach 2001-2009 pełniła funkcję podsekretarza stanu ds. globalnych oraz była wysłannikiem prezydenta do Irlandii Północnej w latach 2007-2009. Zajmowała kluczowe stanowiska kierownicze w administracji pięciu prezydentów USA.

Źródło: https://metropoliagzm.pl