Noc Naukowców Politechniki Śląskiej

0
85

Warsztaty, wykłady, stoiska, konkursy… oraz wiele innych atrakcji edukacyjnych w zakresie ekologii i ochrony środowiska oferuje Politechnika Śląska w swoich jednostkach w miastach aglomeracji. 

Tegoroczna edycja wydarzenia przebiegnie pod hasłem „W rytmie eko” i ma zwrócić uwagę na tematy związane z ekologią. Nie zabraknie więc zagadnień dotyczących elektromobilności, ochrony środowiska, ekobudownictwa czy ekologii w architekturze.

W tym roku na uczestników czeka ponad 180 aktywności w 4 miastach: Gliwicach, Zabrzu, Katowicach i Rybniku, a drzwi w wybranych jednostkach otworzą się w sobotę 8 października, o godzinie 15.00.

Program jest bogaty i zróżnicowany – to wykłady, pokazy, warsztaty, wystawy, koncerty i popularnonaukowy talk-show. Goście dowiedzą się m.in. jak zostać pilotem bezzałogowego statku powietrznego, zobaczą w jaki sposób roboty widzą nasz świat, przystąpią do testu na astronautę, nauczą się sterować dronem, zbudują łazik z klocków Lego i wiele więcej! Nie zabraknie też kulturalnych aktywności, wśród nich – koncertu Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej i potańcówki z Akademickim Zespołem Tańca „Dąbrowiacy”.

Biorąc pod uwagę liczbę wydarzeń i odległości pomiędzy jednostkami, organizatorzy oferują możliwość dopasowania atrakcji, zgodnie ze swoją dyspozycyjnością – “Skomponować swoją noc” – za pomocą strony internetowej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a tematyka wydarzenia jest na tyle głęboka, że każdy znajdzie dla siebie interesujące zajęcie!