Nasz zabytek – akcja Fundacji Most the Most

0
186

Fundacja Most the Most ogłasza konkurs dla województwa śląskiego pt. Nasz zabytek pod hasłem: “Zgłoś zabytek i zostań lokalnym bohaterem”. Do wygrania nawet 1 milion złotych na rewaloryzację i nadanie nowej funkcji społecznej zabytkowi. Jak zgłosić się do konkursu? Zapraszamy do przeczytania artykułu! 

Fundacja Most the Most jest organizacją non-profit powołaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Zajmuje się budowaniem kapitału społecznego poprzez wspieranie kultury, twórców, a także, jak się okazuje, architektury miast. W tym celu powstał konkurs “Nasz zabytek”, którego celem jest danie starym miejscom i budynkom nowego życia poprzez rewaloryzację i nadanie im nowych funkcji społecznych. Jeśli znasz takie miejsce, to szansa dla ciebie, by zgłosić je do konkursu, a może uda się zrobić z niego miejsce spotkań lub inicjatywy w twoim mieście! 

Jak zgłosić zabytek do konkursu? 

Zgłoszenia potrwają od 8 sierpnia do 5 września 2022, a cały konkurs będzie składał się z dwóch części. W pierwszej z nich przyjmowane są zgłoszenia, po zebraniu których następuje wybór zabytku w województwie śląskim oraz ogłoszenie zwycięskich zabytków, przypadające na listopad 2022 roku. Druga część to rozpoczęcie naboru zgłoszeń na funkcję zwycięskiego budynku oraz ogłoszenie wyników. 

By zgłosić się do konkursu należy: 

  • znaleźć zabytek w twoim mieście lub okolicy 
  • zrobić zdjęcie lub nagrać film 
  • wypełnić zgłoszenie oraz zachęcić innych, by również zgłosili ten zabytek, co może zwiększyć jego szansę na wygraną.

Specjalne formularze nie są jeszcze prawdopodobnie dostępne i zapewne pojawią się bliżej daty zgłaszania zabytków, czyli 8 sierpnia. Warto jednak zajrzeć na stronę fundacji https://mostthemost.pl/, na której stworzona została osobna zakładka dla konkursu Nasz zabytek. Można tam znaleźć wiele ciekawych informacji, regulamin i dowiedzieć się, jakie są kryteria zgłaszania, a zapewne w swoim czasie pojawi się też wzór formularza. Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą zgłosić zabytek pod numerami telefonu: 517 884 088 lub 22 47 55 11 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. 

https://www.bedzin.pl/aktualnosc-4311-zglos_zabytek_i_zostan_lokalnym.html