#Na Pomoc Ukrainie! Zbiórka jednośladów w Katowicach

0
159

Macie stary rower lub hulajnogę, które zajmują wam miejsce w domu? Dobrze się składa, bo Katowice ruszają z kolejną zbiórką na rzecz Ukraińców. Tym razem miasto postanowiło zebrać rowery i hulajnogi, które zostaną przekazane osobom potrzebującym. 

Miasta na Śląsku starają się zapewnić uchodźcom dogodne życie w naszym kraju, zaspokoić ich potrzeby i zapewnić rozrywkę najmłodszym. Rower czy hulajnoga, prócz zaspokojenia potrzeb związanych z rekreacją, mogą stanowić także środek transportu do pracy bądź szkoły. Dlatego Katowice zachęcają do przynoszenia nieużywanych jednośladów, które przyjmowane będą w siedzibie administracji Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej na osiedlu Tysiąclecia (ul. Mieszka I budynek nr 2) w godzinach od 7:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku, a także w soboty od 9:00 do 17:00 oraz niedziele w godzinach 9:00 do 13:00. Rowery można dostarczać także do Centrum Informacji Turystycznej Rynek 13. 

Pamiętajmy jednak, by sprzęt nie był bardzo stary lub całkowicie niezdatny do użytku. Przed przyniesieniem roweru należy go wyczyścić i dopompować opony, a ogólnym serwisem zajmie się Warsztat 77, mieszący się przy ul. Gliwickiej. 

Pierwsze dwa rowery zostały już dostarczone przez Wojciecha Mszycę – kolekcjonera starych rowerów i społecznego opiekuna zabytków, który jest znany z prowadzenia prywatnego M1 Cyklisty – Muzeum Pojazdów Zabytkowych. W ręce miasta trafiły w pełni sprawne dwa rowery, mające ponad 30 lat historii. 

Prezydent Miasta Katowice w wypowiedzi dla głównego portalu miasta podkreśla, że cała akcja jest jednym z elementów zapewnienia uchodźcom podstawowych potrzeb, ale także próbą wsparcia w aklimatyzacji, a same rowery mają posłużyć jako pretekst do poznawania pięknych Katowic i ich okolic. 

Zachęcamy do wspierania i tej zbiórki!