Muzyczne Wieczory nad Jeziorem

0
118

Zamiast dwudniowej uroczystości Święta Miasta – dwa cykle muzyczne: Muzyczne Wieczory nad Jeziorem oraz Wakacyjny Muzycznik. Leżaki, kocyki, dobre towarzystwo i świetna muzyka – czy może być coś lepszego na rozpoczęcie weekendu?

Po zeszłorocznym sukcesie Muzycznych Wieczorów, który mierzymy dużą frekwencją i poziomem, jaki zaprezentowali wykonawcy, powraca cykl cotygodniowych letnich koncertów na górce.

W piątek 1 lipca 2022 od godziny 20:00 do 23:00 spotykamy się na Paprocanach (Ośrodek Wypoczynkowy ul. Parkowa 17, 43-100 Tychy), na zacienionej górce między boiskami do koszykówki a górnymi Kontenerami. 

Pierwszym zespołem, który wystąpi na Muzycznych Wieczorach nad Jeziorem jest  Los Cumbancheros Quartet, który będzie grał utwory w stylu rumba, cha-cha, mambo czy salsa.

Skład zespołu:

Edi Sanchez – wokal, gitara. Jest Kolumbijczykiem, razem z zespołem prezentuje szeroki repertuar muzyki latynoskiej, wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego.

Mike Riff – wokal. Urodzony w Camagüey (Kuba) – prawdziwy przedstawiciel muzyki afro-karaibskiej.

Paul Chapman – wokal, perkusja. Wenezuelski muzyk, od dziecka interesował się instrumentami perkusyjnymi.

Alberto Suarez (Meksyk) – wokal, gitara. Urodził się w Coscomatepec stan Veracruz Meksyk. Gra na instrumentach strunowych (gitara, charango, jarama vihuela, guitarron, cuatro venezolano, tiple colombiano).

W następnych tygodniach, na Paprocanach będziemy również gościć: polskiego gitarzystę bluesowego, muzyka ze świata jazzu, wirtuoza skrzypiec, projekt z muzyką indyjską oraz flamenco i wiele innych.  Z nimi nie będziemy się nudzić!

Program Muzycznych Wieczorów nad Jeziorem:

1 lipca – Los Cumbancheros Quartet

8 lipca – Grzegorz Kapołka Trio

15 lipca – Parnas Brass Band

22 lipca – Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet

29 lipca – Indialucia

5 sierpnia – Marcin Pater Trio

12 sierpnia – AQuartet

19 sierpnia – Marta Śliwa

26 sierpnia – Stechek

Udział w muzycznych wieczorach jest bezpłatny. 

Spotkania organizowane są w ramach cyklu „Tychy na Lato”.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię