Akademia Miejskiego Ogrodnika – RKO dla roślin

0
136

Jeśli u Waszych roślin, liście ciągle więdną lub podsychają i nie wiecie już, co robić, biolog Damian Matynia z pewnością zrobi wszystko, by Wam pomóc. Już 26 czerwca 2022 roku o godzinie 12:00 ekspert w dziedzinie ogrodnictwa będzie do Waszej dyspozycji w  KATO Urban Corner. 

Nie masz ręki do roślin albo chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat? Nadchodzi Pierwsza pomoc dla domowych roślin. W niedzielę 26 czerwca od godziny 12:00 do godziny 15:00 Damian Matynia, z wykształcenia biolog, będzie wam służył pomocą w KATO Urban Corner (Katowice ul. Młyńska 2). Możecie przynieść ze sobą doniczki lub zdjęcia i pokazać je ekspertowi, a ten z pewnością pochyli się nad każdym przypadkiem i udzieli wiele cennych wskazówek. 

Wstęp na wydarzenie jest oczywiście bezpłatny. Zapraszamy każdego, kto chciałby porozmawiać o roślinach lub wymienić się własnym doświadczeniem.

Damian Matynia jest biologiem oraz specjalistą ds. ochrony środowiska. Od 2013 roku kieruje biurem Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce, koordynując działania związane ze wspieraniem rozwoju polskich ogrodów botanicznych – w tym ogrodów wyspecjalizowanych m.in. arboretów, palmiarni, ogrodów roślin leczniczych czy alpinariów. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach związanych z problemami środowiska naturalnego oraz działaniach na rzecz jego ochrony.

Link do oficjalnej strony wydarzenia:

Partnerami wydarzenia są JYSK i Fiskars – dla przybyłych miłośników roślin przewidziane są drobne podarunki.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię