„MOC EMOCJI, CZYLI LATO Z BIBLIOTEKĄ” – akcja letnia

0
124

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” przez całe wakacje będzie nam serwować mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zobacz jakie.

W ramach trwającego od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 roku projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, na dzieci i nastolatków (od 6 do 15 lat) czekać będą: zajęcia świetlicowe, wycieczki, warsztaty (obowiązują zapisy), pokazy filmowe, spotkania autorskie, konkursy i wystawy oraz imprezy plenerowe i koncerty. Wszystkie te wydarzenia będzie łączył wspólny mianownik – uczucia. Wiele elementów projektu adresowanych będzie również do dorosłych (rodziców) i seniorów (dziadków). O najważniejszych wydarzeniach projektu będziemy Was informować na bieżąco na naszej stronie.

Partnerami akcji, wykorzystującej narzędzia szeroko rozumianej arteterapii (wykorzystywanie różnego rodzaju form sztuki w procesie terapeutycznym oraz rehabilitacyjnym dzieci i dorosłych), w tym biblioterapii (terapeutyczne wykorzystywanie wartości literatury, pozwalających na uzyskanie wsparcia psychicznego, zmniejszenie stresu i poczucia osamotnienia, niepełnosprawności lub wykluczenia). W akcji wezmą udział psychologowie, edukatorzy, animatorzy, artyści, księgarze i wydawcy. 

Na wydarzeniu możemy się spodziewać takich autorów jak: Grzegorz Kasdepke, Michał Zawadka, Elżbieta Zubrzycka, Susanna Isern, Małgorzata Strzałkowska i wielu innych.

Celem projektu jest integracja dzieci z różnych środowisk, rozbudzanie w nich potrzeby pogłębiania wiedzy, rozwijania wyobraźni i kreatywnego myślenia, inteligencji emocjonalnej i kompetencji miękkich.

Zadaniem organizatorów jest kreatywne, nieraz nowatorskie, animowanie wolnego czasu dzieci, połączone z dobrą zabawą i budowaniem zdrowych nawyków, ale również promocja książek beletrystycznych (psychologicznych, relaksacyjnych, psychoedukacyjnych, psychoterapeutycznych) i popularnonaukowych.

Kalendarium imprez „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” znajdziecie pod linkiem: 

https://www.biblioteka.sosnowiec.pl/home-2/1349-moc-emocji-czyli-lato-z-biblioteka-akcja-letnia-1-07-31-08-2022

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię