Miasto Nauki Ukrainie

0
105

Uniwersytet Śląski czynnie włącza się w pomoc Ukrainie w związku z rosyjską agresją. 25 marca odbędzie się charytatywny koncert połączony z licytacją.

Władze Uniwersytetu Śląskiego zapraszają wszystkich na najbliższe wydarzenie, które odbędzie się już w piątek. Jak możemy przeczytać na stronie Uniwersytetu całe, wydarzenie potrwa kilka godzin, a sam koncert będzie tylko jedną z wielu atrakcji przewidzianych tego dnia. „Miasto Nauki Ukrainie” to wydarzenie wzorowane na Śląskim Festiwalu Nauki, które co roku zmienia Uniwersytet w wielkie miasteczko nauki. Tak ma być i tym razem, z tym że tematem przewodnim będzie sytuacja na Ukrainie. 

Zainteresowani będą mogli przebierać w licznych atrakcjach. Od godzin popołudniowych będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach dziennikarskich, wykładzie poświęconym wirtualnej rzeczywistości czy w warsztatach filozoficznych dotyczących sensu życia w sytuacjach granicznych. Kluczowymi wydarzeniami będzie projekcja ukraińskiego filmu „Donbas” oraz koncert pianistyczny, na którym wystąpi niewidoma artystka Kaja Kosowska. 

„Miasto Nauki Ukrainie!” to już kolejny koncert, który odbywa się na terenie Uniwersytetu Śląskiego w związku z trwającą sytuacją kryzysową na Ukrainie. Poprzedni, który odbył się parę tygodni temu, był inicjatywą studentów. Teraz przyszedł czas na koncert władz uniwersytetu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na wydarzenie. Więcej informacji znaleźć można na stronie uniwersytetu.