Katowice w rankingu najszczęśliwszych miast w Polsce

0
112

Katowice uplasowały się na 8 miejscu w kategorii najszczęśliwszych miast w kraju. Co stoi za sukcesem miasta i czy rzeczywiście mieszkańcy Katowic są szczęśliwy?

Katowice to największe miasto w metropolii śląska. Zamieszkuje je prawie 300 tysięcy osób. Od kilku lat systematycznie się rozwija. Powstają nowe wieżowce, firmy zakładają swoje siedziby, a turyści coraz bardziej zainteresowani są city break w Katowicach. 

Według rankingu przeprowadzonego przez firmy Otodom i  ThinkCo w dziesiątce najszczęśliwszych miast znalazły się  między innymi  oprócz Katowic: 

  • Gdynia (na pierwszym miejscu),
  • Gdańsk,
  • Zielona Góra,
  • Tychy,
  • Bielsko -Biała,
  • Kraków.

To co wpływało na decyzje ankietowanych przy wyborze miast to przede wszystkim dostępność sklepów, ich szeroka oferta na  mapie miasta, dobrze skomunikowana siatka połączeń komunikacji miejskiej i dostępność zieleni takich jak parki, skwery, stawy. 

Jak mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice stara się robić wszystko by zadowolić osoby mieszkające w mieście i by żyło się lepiej oraz aby systematycznie podnosić standard życia. 

Co przyczyniło  się do ósmego miejsca na mapie najszczęśliwszych miast w Polsce?  Na pewno posadzenie drzew, roślin i zagospodarowanie nowych miejsc na skwery czy parki. Inwestycje poczynione w kierunku modernizacji infrastruktury drogowej to kolejny atut miasta, w którym co chwile trwają jakieś prace modernizacyjne czy remonty. Jak wspomina rzeczniczka prasowa widać że ludzie zauważają istotne zmiany, ale jeszcze trochę się ich przyda. Zazielenienie i przebudowa ulicy Warszawskiej to najlepszy dowód zachodzących zmian. Organizacja takich wydarzeń jak World URBAN Forum.

Większość Katowiczan zgodnie przyznaje, że mieszka im się tutaj dobrze. Oby transformacja Katowic trwała dalej. Ósme miejsce spośród dziesięciu to naprawde dobry sukces. 

Zdjęcie: Karina Trojok

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię