Gwarki 2023

0
159

Miasto Tarnowskie Góry szykuje się do niezwykłego święta, które połączy historię z teraźniejszością, tradycję z innowacją i serca mieszkańców z gośćmi z całego województwa! Zobaczcie co przygotowali włodarze miasta!

Gwarki – to cykliczna impreza, która odbędzie się ku czci miasta już 66-ty raz. Podczas obchodów święta miasta, przez 4 dni, od 7 do 10 września, mieszkańcy regionu będą mogli przeżyć niezapomniane chwile i skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji.

Świętowanie rozpocznie się w samym sercu miasta – na Tarnogórskim Rynku. Cały program Gwarków składa się z czterech części:

  • Pochód Gwarkowski – jedno z największych widowisk ulicznych w Polsce, które odbywa się w ostatni dzień święta. Miłośnicy przebieranek i kostiumów pokażą ponad 300 różnych, znanych postaci regionu. Przedstawią chłopa Rybki, Książąt Założycieli, gwarków i górników czy Johanna Sedlaczka – założyciela słynnej winiarni, do dziś działającej przy tarnogórskim Rynku.
  • Scena Rynek – strefa koncertowa, która będzie otwarta przez 4 dni. Na głównym placu miasta gości będą bawić znane w regionie i w całej Polsce artyści, między innymi Viki Gabor, Dawid Kwiatkowski, KACPERCZYK czy Miuosh.
  • Scena Tarnogórskiego Centrum Kultury – przez 2 dni (sobota i niedziela) młodzieżowe i dziecięce grupy artystyczne przedstawią swoje umiejętności szerszemu gronu odbiorców. To jest miejsce, gdzie najmłodsi uczestnicy Gwarków będą mogli pobawić się w rodzinnym gronie. W programie zaplanowane są, między innymi: animacje dla dzieci, artystyczny pokaz baniek mydlanych, pokaz iluzjonisty czy lightshow.
  • Imprezy towarzyszące – są to wydarzenia organizowane dla wszystkich mieszkańców regionu, gdzie każdy będzie mógł znaleźć zajęcie dla siebie, np: wystawy artystyczne, zawody sportowe czy wycieczkę do Muzeum w Tarnowskich Górach.

Z całym harmonogramem imprezy można zapoznać się na oficjalnej stronie Gwarków. Gorąco zapraszamy do odwiedzenia Tarnowskich Gór podczas świętowania dni miasta. Gwarantują one dawkę dobrego humoru, rozrywki i wiedzy na temat dziejów miasta na przestrzeni lat!