#GirlPower – wystawa dzieł Super Mam w Ząbkowicach

0
174

Do 8 listopada br. w Domu Kultury „Ząbkowice”, będzie można podziwiać dzieła, wykonane przez kobiety z tamtejszych okolic. 

Wystawa nie posiada konkretnego tematu, skupia się wokół szeroko pojmowanej kobiecości. Mamy z Ząbkowic postanowiły obalić stereotyp o tym, że kiedy zostaje się matką, można zapomnieć o czasie, który poświęca się samej sobie.

Dzieła powstawały w wolnym czasie autorek, co jest mocno przez nie podkreślane.

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in.: 

  • makramy w kształcie kobiecych piersi, które mają skierować uwagę odbiorcy na problem, dotyczący raka piersi i zachęcać do badań profilaktycznych,
  • autoportrety oraz rzeźby, pokazujące, że macierzyństwo wcale nie odbiera kobiecie atrakcyjności, tylko pozwala jej rozkwitnąć,
  • witraże, ukazujące piękno macierzyństwa, szczęście, które daje posiadanie dziecka.

Jednocześnie ta wystawa ma też podkreślać, że po narodzinach dziecka „matka” to nie jedyny epitet, który można przypisać kobiecie. Można mówić o niej „artystka”, „przedsiębiorczyni”, „pani własnego czasu”. 

Dziecko nie jest przeszkodą w realizowaniu swoich marzeń, wręcz przeciwnie, jest inspiracją, natchnieniem i siłą, która pozwala te marzenia spełnić. Szczegóły oraz przedsmak artystycznych wrażeń do znalezienia na stronie Pałacu Kultury Zagłębia oraz na stronie miasta Dąbrowa Górnicza.