“Firma na Start” konkurs w Siemianowicach Śląskich

0
87

Rusza właśnie drugi nabór do konkursu “Firma na Start” w Siemianowicach Śląskich. To szansa dla uczniów szkół ponadpodstawowych lub ponadgimnazjalnych, by zdobyć ciekawe nagrody, a przy okazji czegoś się nauczyć. Zgłoszenia potrwają do 31 października 2022 roku. 

“Firma na Start” to konkurs organizowany przez prezydenta miasta Siemianowice Śląskie, w którym udział mogą wziąć uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych. Jeśli masz pomysł na biznes to właśnie okazja dla ciebie. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 października 2022 roku. 

Dlaczego akurat pomysł na biznes? Zadaniem konkursowym jest napisanie własnego biznesplanu o swojej działalności gospodarczej, która mogłaby prosperować na terenie Siemianowic Śląskich. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest zebranie biznes planów, w których uczestnicy przedstawią swoje pomysły na prowadzenie działalności. Drugi etap to przedstawianie tych pomysłów przed kapitułą przedsiębiorców. Do wygrania są ciekawe nagrody m.in. hulajnoga elektryczna marki Fiat, rower Kross Xexagon 3.0, smartwatch series 3 marki Apple. 

Komplet zgłoszeń, czyli formularz zgłoszeniowy, opis pomysłu na biznes plan, zgodę rodzica w przypadku osób niepełnoletnich, a w przypadku osób pełnoletnich załącznik nr 4, który znajduje się na stronie Siemianowic Śląskich, należy przesłać drogą elektroniczną do 31 października na adres: ratusz@um.siemianowice.pl. W tytule wiadomości wpisując: “Firma na Start”. Więcej informacji znajduje się w linku poniżej.