Dzień Dobra

0
175

W niedzielę 8 maja w Katowicach odbędzie się po raz pierwszy Dzień Dobra. Jest to inicjatywa łącząca chrześcijańskie świętowanie zmartwychwstania Pańskiego i wyjątkowe występy artystyczne. Pojawią się m.in. Magda Anioł, Gabi Gąsior i Holy Noiz czy Mietek Szcześniak.

Dzień Dobra odbędzie się przed katowickim Spodkiem. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00, planowane zakończenie przewidziane jest na godzinę 18:00. Inicjatywa ta organizowana jest przez Caritas Archidiecezji Katowickiej. Wstępnie wydarzenie zaplanowano na 24 kwietnia, ale z powodu tragicznego wypadku w kopalni przesunięto termin wydarzenia.

Dzień Dobra ma być okazją do promowania wolontariatu. Oprócz wydarzeń na scenie będzie można odwiedzić Miasteczko Dobra, czyli namioty, w których umożliwione zostanie przyjrzenie się inicjatywom, takim jak np. warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami. W sumie zaplanowano aż 20 takich punktów. 

Na najmłodszych uczestników będzie czekała strefa zabaw dla dzieci przed sceną. Poza tym zaplanowano niewielkie zaplecze gastronomiczne i wystawę fotografii autorstwa Krzysztofa Gołucha, pracownika Caritas i fotografa. Wydarzenie poprowadzi para redaktorów radia eM: Agnieszka Skrzypczyk-Plaza i Sylwester Strzałkowski. 

W Dniu Dobra zostaną przeprowadzone zbiórki charytatywne na rzecz remontu świetlicy środowiskowej św. Barbary w Katowicach-Giszowcu, która będzie miała służyć mieszkańcom miasta, zwłaszcza tym najmłodszym. Aktualnie świetlica jest prowadzona przez Ośrodek św. Jacka, a uczęszcza do niej 30 dzieci, w tym pięcioro z Ukrainy. 

Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na pozytywne działania przeprowadzane na terenie śląska, m.in. akcje mające na celu wspieranie uchodźców z Ukrainy. W ramach wydarzenia Caritas Archidiecezji Katowickiej wraz z Polskim Holdingiem Hotelowym przygotują w Hotelu Katowice śniadanie dla 80 osób z Ukrainy.  

Program Dnia Dobra będzie można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku.