Dziecięce Wakacje z Biblioteką w Rybniku 

0
72

Lato to czas pięknej pogody i przyjemnych promieni słonecznych, a więc idealne warunki do zabaw na zielonej trawie. Biblioteki w Rybniku zapraszają na zajęcia organizowane dla najmłodszych – plenerowe zajęcia dla dzieci. 

Wierzbowa Czytelnia Na Smolnej (Filia nr 8, ul. Reymonta 69, Smolna)

  • w sierpniowe bezdeszczowe piątki, biblioteka zaprasza do plenerowej “Wierzbowej Czytelni Na Smolnej”. Jest to okazja do relaksu pod wierzbą. Młodsze dzieci proszone są o przyjście z opiekunami. 

godzina: 15:00 – 16:30 

Spotkania Na Pluskadełku (Filia nr 15, Kamień, ul. Szewczyka 28) 

  • w bezdeszczowe soboty sierpnia, tuż przy pluskadełku w Kamieniu będzie możliwość wymiany książkami, poczytania na świeżym powietrzu oraz zapoznania się z ofertą biblioteki. 

godzina: 11:00 – 13:00

Bajkowy Ogród Malucha (Filia nr 18, ul. Orzepowicka 14B Nowiny, plac zabaw, pomiędzy blokami nr 37, 39 i 22)

  • w tym roku zajęcia przybiorą różne barwy. Będzie muzycznie, hawajsko, lodowo, morsko i minionkowo. Spotkania w każdy poniedziałek i czwartek sierpnia (tylko przy sprzyjającej pogodzie). 

godzina: 10:00 – 12:00

Opowieść o Czarodziejskim Ogrodzie – przedstawienie dla dzieci w wykonaniu grupy teatralnej Bajkowe Skarbki Śląska

wstęp wolny 

24.08.2023, godz. 16:30 w Bibliotece Głównej na Szafranka 7

Spektakl odbędzie się w sali wykładowej Biblioteki Głównej. Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odebrania w oddziale dla dzieci i młodzieży. 

Wakacyjne Wyzwanie Czytelnicze

czas trwania: 01-31 sierpnia 

Czytanie jest świetną formą spędzania wolnego czasu; relaksuje, pobudza wyobraźnię i zwiększa wrażliwość. Sierpień to czas wakacji, a więc idealna pora na dokończenie wszystkich zaległych tytułów, gdy szkoła lub szkolne obowiązki nie zajmują nam głowy. Biblioteka Publiczna w Rybniku wychodzi naprzeciw wszystkim uczniom i organizuje wakacyjny challenge czytania książek. Zgłoś się i odbierz upominek! Więcej informacji można znaleźć tutaj.