Dom Aniołów Stróżów

0
150

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” prowadzi działalność na rzecz dzieci i młodzieży ze środowisk patologicznych oraz osób niedostosowanych społecznie. Prowadzone są 3 placówki – w Katowicach (Załęże), w Sosnowcu (Juliusz) i w Chorzowie (Batory). 

Stowarzyszenie powstało w 1991 roku. Początkowo działania były prowadzone głównie na dworcu kolejowym w Katowicach. Wolontariusze (streetworkerzy) zajmowali się dziećmi i młodzieżą z problemami, które wykazywały zainteresowanie substancjami toksycznymi. Aktualnie prowadzone są trzy placówki. Pierwsza z nich znajduje się na katowickim Załężu, gdzie funkcjonują: Świetlice Terapeutyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym, młodszym szkolnym i starszym szkolnym, a także Socjoterapeutyczny Klub Młodzieżowy, Placówka uliczna i Centrum Wspierania Rodzin. 

W Chorzowie Batorym znajduje się Anielski Klub Rozwoju Dzieci i Młodzieży, Centrum Wspierania Rodzin oraz Placówka wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej. Natomiast w Sosnowcu na Juliuszu funkcjonuje Klub Aktywności Dzieci i Młodzieży. 

W Stowarzyszeniu istnieje możliwość podjęcia wolontariatu, jest to jedna z form wsparcia. Aktualnie trwa nabór na stanowisko wychowawcy w placówce wsparcia dziennego z elementami pracy podwórkowej w Sosnowcu oraz na stanowisko wychowawcy w placówce wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej w Katowicach. 

Aktualnie Dom Aniołów Stróżów prowadzi Anielskie Lato z TAURONEM 2022. Są to bezpłatne zajęcia dla dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, które spędzają wakacje w mieście. Przewidziano zajęcia artystyczne, warsztaty sportowe, a także różne ciekawe wycieczki. Akcja trwa do 26 sierpnia. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w każdej z placówek (w Katowicach, Sosnowcu i Chorzowie). 

Jedną z ważniejszych imprez, które zorganizował Dom Aniołów Stróżów, jest Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami. Gwiazdy i sportowcy zagrali w charytatywnym meczu, którego całkowity dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na wsparcie podopiecznych stowarzyszenia.

Po więcej wiadomości zapraszamy na stronę https://anioly24.pl

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię