Co jest grane #2

0
177

Po gorącym tygodniu, w którym królowały wydarzenia związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, nadszedł kolejny tydzień, w którym zapowiadamy kilka ciekawych wydarzeń, na które serdecznie pragniemy Was zaprosić. A w dzisiejszym „Co jest Grane” m.in. wojna grafików, koncert Teepee w Chorzowie oraz niezwykła premiera w rybnickim teatrze. 

Wojna Grafików – wystawa w Bibliosferze!

Pierwszy tydzień lutego zaczynamy od wydarzenia organizowanego przez Filie nr 7 Biblioteki Publicznej w Sosnowcu przy ul. Kalinowa (pawilon), które odbędzie się 3 lutego o godzinie 17:00. 

Wojna grafików to niezwykła wystawa lokalnych artystów, którzy stoczą „bitwę” na swoje prace. Wydarzenie to jest projektem, którego celem jest ukazanie różnego spojrzenia na jeden temat, w tym przypadku z zakresu sztuki malarskiej. Pierwszymi uczestnikami będą Alicja Ludwichowska – projektantka grafiki użytkowej, absolwentka ASP w Katowicach, wywodząca się z sosnowieckiego studia sztuk plastycznych – oraz Sebastian „Stecyk” Steć – muzyk, prekursor polskiej muzyki ska, grafik znany z dużej wystawy autorskiej w Zagłębiowskiej Mediatece. Przypominamy, że wydarzenie odbędzie się zgodnie z wytyczonymi zasadami bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią. Uczestnicy wydarzenia są zobligowani do dezynfekcji rąk, używania maseczek oraz zachowania dystansu 1,5 metra.

Teepee w Miejskim Domu Kultury w Chorzowie 

Już 4 lutego o godzinie 18:00 zapraszamy na koncert dreampopwego duetu Teepee, który odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Chorzowie przy ul. Stefana Batorego 6. 

Teepee to czeski duet, który pojawił się na scenie muzycznej w 2015 roku i podbił serca fanów swoim nietuzinkowym brzmieniem, w którym dominują melancholijne partie gitary akustycznej oraz melodyczne wstawek gitary elektrycznej, za które odpowiada w głównej mierze Miroslav Patocka. Odurzające brzmienie utworów spina w całość wokalistka Tereza Lavickova racząc nas doskonałymi tekstami, które śpiewane są w języku angielskim. Grupa okazała się objawieniem na Enea Spring Break, a także miała przyjemność dzielić scenę z takimi zespołami jak Seafret, Oh Wonder czy Laurel. Bilety na koncert znajdziecie na głównej stronie organizatora. Koszt biletu to 30 złotych.

https://biletyna.pl/koncert/Koncert-teepee/Chorzow?utm_source=kiwiportal.pl&utm_medium=affiliate&utm_campaign=general

Directions In Music: Carmen McRae w RCK Raciborski Dom Kultury

Na jazzowe doznania zapraszamy 5 lutego o godzinie 19:00 do Raciborskiego Domu Kultury przy ul. Chopina 21, gdzie miejsce będzie miało wydarzenie z cyklu Directions in Music, które nieprzerwanie od 2010 roku organizuje Paweł Kaczmarczyk – dziś to już dorobek blisko 50 odsłon tego wyjątkowego wydarzenia.

W muzycznym projekcie brało udział wielu topowych muzyków ze świata jazzu. Tym razem do tria Pawła Kaczmarczyka dołącza Judyta Pisarczyk, a motywem przewodnim koncertu będą utwory z repertuaru Carmen McRae. Bilety dostępne na stronie głównej organizatora. Ich koszt wynosi 20 złotych.

https://biletyna.pl/koncert/Directions-In-Music-Carmen-McRae/Raciborz?utm_source=kiwiportal.pl&utm_medium=affiliate&utm_campaign=general

Premiera Spektaklu Męczeństwo Piotra Oheya

Ostatnim wydarzeniem w tym tygodniu na naszej liście jest premiera spektaklu pt. „Męczeństwo Piotra Oheya”, która będzie miała miejsce w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach 6 lutego o godzinie 18:00. 

Spektakl jest pierwszą sceniczną produkcją Teatru na Pół z Teatru Ziemi Rybnickiej, który przeniesie Was do groteskowego świata doskonałego Sławomira Mrożka. Akcja spektaklu toczy się w mieszkaniu Państwa Oheyów, których zaczynają odwiedzać nietypowi goście, np. tygrys ludojad. Sztuka napisana 1959 roku przez Mrożka została już wcześniej nagrodzona w konkursie Teatru Telewizji. To szansa, by móc obejrzeć ją na żywo. Bilety w cenie 15 złotych można nabyć na stronie organizatora wydarzenia.

https://biletyna.pl/spektakl/Teatr-Na-Pol-Meczenstwo-Piotra-Oheya-Premiera/Rybnik?utm_source=kiwiportal.pl&utm_medium=affiliate&utm_campaign=general

W tym tygodniu sporo muzycznych wydarzeń! Szczególnie polecamy wybrać się na wspaniały koncert hipnotyzującego duetu Teepee. Każdy znajdzie coś dla siebie, a my widzimy się (dosłownie i w przenośni) już w następnym tygodniu z „Co jest grane”!