Co jest grane #1 — WOŚP już 30 stycznia

0
110

Przed nami już 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem jest wsparcie okulistyki dziecięcej! Tegoroczny finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia, jednak wiele wydarzeń rozpocznie się już wcześniej. My pragniemy przedstawić najciekawsze wydarzenia w województwie śląskim! 

Katowice zagrają już 29 stycznia w SP nr 40 przy ul. Słowiańskiej 1, IV LO im. gen. S. Maczka przy ul. Katowickiej 54 oraz MDK Zawodzie. W programie przewidziano między innymi występy artystyczne, mecz piłki siatkowej oraz koncerty zespołów Chaos, Scarlles i grupy Orcheda z Czech. Natomiast 30 stycznia wydarzenia muzyczne, które potrwają od godziny 12:00 do 20:00, przeniosą się MDK Bogucice  przy ulicy Markiefki 44. 

W Sosnowcu WOŚP zagra 30 stycznia na Górce Środulskiej o godzinie 15:00. A specjalnie dla Was zagrają takie zespoły jak Pogoria, Sexy Suicide, a głównymi gwiazdami będą Feel (17:15) oraz Blue Caffe (18:40). 

W Cieszynie wydarzenia odbędą się w trzech miejscach — Rynku, Wzgórzu zamkowym oraz COK “Dom Narodowy”. Jednak muzyczne wrażenie będą czekały na Rynku, gdzie od godziny 15:30 zagrają dla Was takie zespoły jak White Deer, Pytki Doś i 8 lat w Tybecie.

Pamiętajmy, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko świetne wrażenia muzyczne — głównym celem jest zbiórka funduszy. W tym roku fundacja chce wesprzeć okulistykę dziecięcą, w szczególności poprzez zakup specjalistycznego sprzętu. 

Źródło grafiki: WOŚP