Barwinok z ukraińskiej Winnicy ponownie w Raciborzu

0
63

Szalone tańce w RCK to już nie nowość. Do Raciborza ponownie zawita ukraiński zespół Barwinok, który swoimi występami jest w stanie podnieść do tańca każdego!

Barwinok to zespół taneczny z Winnicy na Ukrainie, który od lat przyciąga uwagę publiczności w Polsce i za granicą swoim energetycznym i kolorowym występem. Grupa składa się z młodych ludzi, którzy reprezentują swoją kulturę i tradycję poprzez taniec i muzykę. Barwinok ponownie odwiedzi Racibórz, aby zaprezentować swój najnowszy program. W swoim repertuarze grupa ma różnorodne tańce ludowe, zarówno tradycyjne, jak i współczesne, oraz muzykę wykonywaną na instrumentach charakterystycznych dla regionów Ukrainy.

Fantastyczne układy taneczne i niesamowita sprawność młodych tancerzy, przeradzają się w niezwykłe widowisko. Młodzi Ukraińcy nie tylko świetnie tańczą, ale też śpiewają. W swoim repertuarze mają także polskie pieśni. Swoje występy urozmaicają także grą na bębnach. W momentach szczytu na scenie pojawiają się aż 60 tancerzy!

Ważnym aspektem koncertu jest to, że honorarium za koncert zespół przeznacza na pomoc walczącej Ukrainie

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu ludowego Barwinok z ukraińskiej Winnicy, który ponownie zawita do Raciborza 13 kwietnia (czwartek). Zespół zagra dwa koncerty: o godz. 10:00 dla uczniów raciborskich szkół, a o 18:00 koncert galowy dla mieszkańców.

Bilety są do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/249863