BarbórkoweLOVE, czyli druga edycja najbardziej śląskiego z jarmarków!

0
173

Połączenie tradycji z nowoczesnością, kultura i tradycja śląska, food trucki, lokalne wyroby, pokazy rzeźbienia w lodzie i wiele innych atrakcji czeka na was na jarmarku barbórkowym w Zabrzu.

W dniach 2-4 grudnia br. w strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbędzie się już druga edycja jarmarku barbórkowego: BarbórkoweLOVE, dedykowanego św. Barbarze – patronce górników. Oficjalna premiera wydarzenia odbędzie się natomiast w piątek, 2 grudnia o godzinie 16:00.

Specjalnie z tej okazji, pierwszego dnia jarmarku, zostanie otwarta Strefa Wystawców, gdzie odbędą się trzydniowe warsztaty dla dzieci i koncerty. Pozostałą pustą przestrzeń zapełnią różnorodne stoiska sprzedażowe, oferujące bogaty wachlarz upominków. Nie zabraknie też food trucków, w których zjemy między innymi kuchnię śląską. Gwiazdami specjalnymi wieczoru będą artyści: Tomasz Organek oraz Monika Maria Brodka.

W drugi dzień wydarzenia nadal będzie można uczestniczyć w warsztatach, jak i korzystać z ofert licznych stoisk. Na ten dzień, miasto przygotowało również dodatkową atrakcję, którą będzie pokaz rzeźbienia w lodzie. 

Jednak czy kreatywność twórców zaskoczy widownię? O tym będzie można się przekonać, odwiedzając strefę Carnall w godzinach od 16:30 do 18:30. Wieczór pełen wrażeń, zakończy się wystąpieniami artystek: Dagadany i Gabrieli Nowak Skyrpan (pseudonim artystyczny – Bryska).

Trzeci dzień eventu, skoncentrowany będzie wokół obchodów święta św. Barbary.  W harmonogramie wydarzeń znajdują się między innymi występy Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, koncerty orkiestr górniczych Sośnica i Bytom oraz Koncert Kapeli Maliszów. Całokształtowi wydarzenia zadedykowana zostanie również specjalna, tematyczna, biletowana trasa podziemna: Barbórka. Na pozostałe atrakcje obowiązuje natomiast  wstęp wolny. 

Finałem BarbórkoweLOVE, będzie tradycyjna śląska biesiada, z której “nikt nie wyjdzie głodny”. Dokładny harmonogram wydarzenia znajdą państwo na stronie organizatora. Na wydarzenie serdecznie zapraszają: Sztolnia Królowa Luiza oraz miasto Zabrze.

Inicjatywę BarbórkoweLOVE, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię