Absurdy życia codziennego z dawką dobrego humoru, czyli wystawa komiksów satyrycznych Andrzeja Mleczki

0
114

Codzienność to słowo, które kojarzy nam się z rutyną, nudą, czy też niepewnością. Nic bardziej mylnego! Naprzeciw stereotypom, dzięki stereotypom – wychodzi nietuzinkowy autor, którego rysunki są dowodem na to, że absurd i dozę humoru możemy znaleźć niemalże wszędzie.

Do 4 stycznia 2023 r. w Miejskiej Galerii Sztuki Obok” (plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 2, Tychy) będzie można odwiedzać wystawę rysunków i komiksów autorstwa Andrzeja Mleczko. Zawartość tej wystawy składa się aż z 50 unikalnych prac artysty!

Ironiczna, niekonwencjonalna twórczość satyryka porusza tematykę polityki, życia społecznego oraz szerokiej gamy stosunków międzyludzkich. Humor autora nie oszczędza jednak nikogo i niczego, nie bojąc się stawić czoła niejednej kontrowersji. 

Niemniej jednak, mimo przekąsu z jakim artysta pisze swoje komiksy, każdy powinien być w stanie odnaleźć w nich elementy, z którymi po prostu nie sposób się nie utożsamić. 

Wyrazista i niezwykle krytyczna kreska Andrzeja Mleczko kreuje nierzadko znakomicie skonstruowaną hiperbolę rzeczywistości, stając się równocześnie jej komentarzem. Komentarzem, który dzięki umiejętnościom pisarskim autora, utrwala się jako szczera i trafna krytyka dzisiejszego społeczeństwa.

Jednak samą wystawę warto zobaczyć nie tylko z powodu kontrowersji ją otaczających, ale też ze względu na fakt, że Andrzej Mleczko pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych polskich rysowników. 

Swój artystyczny debiut osiągnął już w wieku 22 lat na łamach tygodnika Student. Następnie, w czasie swojej twórczości, wydał niemal 20 tysięcy rysunków i ilustracji na łamach licznych czasopism oraz tygodników!

Ten rok (2022) jest dla twórcy niezwykle ważny. Autor w tym roku obchodzi bowiem 50-lecie swojej twórczości artystycznej oraz 40-lecie założenia własnej galerii twórczej, której przedsmak znajdą państwo na jego stronie

Oficjalna premiera wydarzenia odbyła się dnia 18 listopada 2022 r. o godzinie 18:00 w MGSO, jednak zaproszenie na wydarzenie wciąż pozostaje aktualne! Na dawkę niepospolitego, a wręcz nierzadko rubasznego humoru artysty, serdecznie zaprasza: Miejska Galeria Sztuki „Obok”.