Bajka dla rodziców na finał warsztatów teatralnych w RCK

0
59

Młodzi artyści z Raciborza mieli okazję poznać magiczny świat teatru i wcielić się w ulubionych bohaterów bajek podczas warsztatów teatralnych w Raciborskim Centrum Kultury. Sprawdźcie, jak bawili się najmłodsi!

Na zakończenie 5-dniowych warsztatów teatralnych i tworzenia bajki w Raciborskim Centrum Kultury dzieci zaprezentowały się przed swoimi rodzicami. Młodzi artyści pochwalili się występem teatralnym i pokazali wykonane podczas warsztatów prace plastyczne tj. książki, plakaty i kukiełki. Zajęcia prowadzone przez Izabelę Karwot odbyły się w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2023.

Podczas całego tygodnia zajęć uczestnicy mieli czas na swobodną improwizację, a wymyślając kolejne sceny i bohaterów swoich opowieści, projektowali tworzoną na żywo bajkę. Każdy miał okazję do zaprezentowania własnej historii i zilustrowania swoich postaci w formie plastycznej. Powstały magiczne bajki o elfach i motylach, o czarodziejach, a także o przyjaźni i miłości. Dzieci mogły się też wykazać wyobraźnią podczas zadań sensorycznych, zabaw integracyjnych i ćwiczeń aktorskich oraz dowiedzieć się o tajnikach pracy na scenie.

Zwieńczeniem warsztatów teatralnych i tworzenia bajek był występ przed licznie zgromadzonymi rodzicami. Dzieci zaprezentowały publiczności zdobyte podczas zajęć umiejętności i pokazały wykonane prace plastyczne. Warsztaty miały na celu rozwój wyobraźni i potencjału twórczego dzieci. Zajęcia odbyły się w ramach akcji LATO W MIEŚCIE dofinansowanej przez Miasto Racibórz.