Apel radnych do prezydenta miasta

0
151

Radni Miasta Siemianowice Śląskie w ostatnim czasie złożyli apel do prezydenta miasta w sprawie wycofania się z zamiaru sprzedaży terenu pod budownictwo przy ul. Spacerowej.

Rada Miasta zwracając się do Prezydenta Miasta, Rafała Piecha, poparła inicjatywę mieszkańców, która sprzeciwiła się sprzedaży terenów zielonych sąsiadujących z lasem Bażanteria. Rada apelowała o zaniechanie działań Prezydenta. 

Mieszkańcy miasta twierdzą, że Bażanteria, to tereny o wielu walorach ekologicznych, na którym żyje wiele gatunków zwierząt. Służy on mieszkańcom miasta oraz mieszkańcom okolicznych miast do aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu oraz wypoczynku. Wykorzystanie tego terenu pod zabudowę zniszczyłoby jego znaczenie dla wszystkich mieszkańców. 

Apel radnych, będący szybką reakcją na sprzeciw mieszkańców, jest przykładem szybkiej reakcji władzy lokalnej na głos społeczności. Cieszy fakt, że mieszkańcy Siemianowic Śląskich tak bardzo cenią sobie tereny zielone swojego miasta i przywiązują do nich tak wielką uwagę. W dzisiejszych czasach, kiedy mamy do czynienia z tzw. “betonozą” miast, na wielką pochwałę zasługuje postawa radnych i mieszkańców. Na całe szczęście szybka reakcja opłaciła się.

Jak podaje Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic “Prezydent Miasta, Rafał Piech, podtrzymując wypracowany od 2015 roku dialog z siemianowiczanami, po kilku dniach bezpośrednich konsultacji społecznych z mieszkańcami i radnymi, zadeklarował oficjalnie, że Park „Fazaniec” i okalające go pola pozostaną nadal terenem zielonym”.