Aktywna komunikacja seniorów

0
203
seniorzy siedzący przy stołach z komputerami

Instytut Roździeńskiego nie zwalnia tempa! W listopadzie odbyły się kolejne zajęcia z seniorami w ramach projektu Aktywna Komunikacja 60+, na których osoby starsze mogły poszerzyć swoje kompetencje cyfrowe.

Listopad był bardzo efektywnym miesiącem dla zespołu Instytutu Roździeńskiego. Nasza drużyna przeprowadziła zajęcia dla seniorów, podczas których mogli się oni nauczyć obsługi komputera. Osoby starsze, podzielone na małe grupy, uczyły się podstawowych informacji dotyczących sprzętu elektronicznego, internetu, cyberbezpieczeństwa, e-administracji i innych.

Oczywiście zajęcia to nie sama teoria, dlatego seniorzy aktywnie ćwiczyli nabyte umiejętności na laptopach zakupionych na rzecz projektu. Nasi prowadzący dobrali grupy w taki sposób, aby uczestnicy znajdowali się na podobnym stopniu zaawansowania, co ułatwiło dopasowanie materiału do ich prywatnych potrzeb.  

Cykl zajęć, choć każdy trwał zaledwie 12 godzin, był wypełniony różnego rodzaju aktywnościami. Seniorzy dzielnie radzili sobie z wyzwaniami i korzystali z możliwości zadawania pytań prowadzącym. Seniorzy bardzo szybko zdobywali nowe umiejętności, które pomogą im w przyszłości sprawniej posługiwać się komputerem i internetem w codziennym życiu. 

Nasi prowadzący, to profesjonaliści i warto tutaj dodać, że to nie pierwszy projekt przeznaczony dla seniorów, który był realizowany przez Instytut. Dzięki doświadczeniu prowadzących zajęcia zawsze przebiegały zgodnie z planem. Nasi eksperci często również podkreślają, że seniorzy są najbardziej wdzięcznymi grupami z jakimi przyszło im współpracować.

Maciej Malik – Prezes Instytutu Roździeńskiego

W ramach projektu została również utworzona specjalna linia telefoniczna, dzięki której seniorzy mogli rozwiązywać problemy związane z ich własnym sprzętem telefonicznym i komputerowym. 

Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.

Wojciech Gosek z Instytutu Roździeńskiego

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię