Akademia Liderów Dyplomacji

0
143

21 listopada odbyło się kolejne spotkanie projektu Akademii Liderów Dyplomacji, który realizowany był przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach.

Akademia Liderów Dyplomacji jest projektem, którego główną ideą jest przekazanie praktycznych umiejętności z zakresu polityki i dyplomacji. Akademia poprzez warsztaty, dyskusje i spotkania z ludźmi ze świata polityki, dyplomacji i biznesu przybliża uczestnikom wiedzę z tego zakresu oraz pomaga zdobywać kompetencje oraz kontakty niezbędne do późniejszej pracy w szeroko pojętej dyplomacji. 

Na listopadowym spotkaniu odbyły się zajęcia z zasad etykiety i ubioru obowiązujących na salonach świata. Ekspertem, który przybliżył tę tematykę była dr Renata Jankowska, prof UŚ – dyrektor kierunku Międzynarodowe Studia Nauk Politycznych i Dyplomacji Uniwersytetu Śląskiego. 

Akademia Liderów Dyplomacji realizowana jest przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej (RODM), czyli ośrodek stworzony przez konsorcjum organizacji pozarządowych z województwa śląskiego we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Ośrodek zajmuje się tworzeniem środowiska młodych, zaangażowanych ludzi interesujących się polityką i sprawami międzynarodowymi.

Akademia Liderów Dyplomacji to jeden z czołowych projektów, dzięki którym RODM spełnia swoją misję. Jeśli ktoś byłby zainteresowany innymi projektami Ośrodka, to zapraszamy na jego stronę: https://www.rodm-katowice.pl/