7. Edycja Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach

0
46

Śląski Festiwal Nauki otwiera drzwi do fascynującego świata eksperymentów i inspirujących wykładów. To trzydniowe święto edukacji, które zjednoczy pasjonatów nauki, od najmłodszych uczniów po doświadczonych badaczy.

“Nauka da nam przyszłość”! – tak będzie brzmiał motyw przewodni festiwalu. Tym przekazem organizatorzy chcą przykuć uwagę do roli współczesnej nauki oraz pokazać jej znaczenie młodym pokoleniom. 

Pomysłodawcą i jednym z głównych organizatorów Śląskiego Festiwalu Nauki jest Uniwersytet Śląski, do współpracy z którym dołączyło już ogromne grono instytucji administracji publicznej i jednostek oświatowych oraz sponsorów prywatnych, jednocząc się w misji wspierania nauki w regionie. 

Błysku tej edycji ŚFN daje fakt, że miasto Katowice otrzymało tytuł Europejskiego Miasta Nauki 2024 nadanego przez EuroScience. 

Pelerynę naukowca Miasto będzie nosić aż przez 3 dni:

  • 9 grudnia (sobota): godz. 10.00–18.00;
  • 10 grudnia (niedziela): godz. 10.00–18.00;
  • 11 grudnia (poniedziałek – dzień dla szkół): godz. 8.00–16.00.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wśród zaplanowanych aktywności wymienić warto następujące:

  • nowe strefy specjalne: motorsportu, chorób poprzemysłowych im. Jolanty Wadowskiej-Król;
  • rynek Idei Miasta Nauki z sześcioma scenami tematycznymi (propozycja nowej aranżacji przestrzeni festiwalu – nawiązującej do ścieżek tematycznych Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024);
  • scena młodej nauki i sztuki oraz scena „Silesian hall of fame” (spotkania z najważniejszymi osobistościami śląskiej nauki i sztuki).

Organizatorzy proszą uczestników o wcześniejszą rejestrację w celu otrzymania bezpłatnych imiennych wejściówek. Wszystkie informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie festiwalu, którą zachęcamy odwiedzić!