Wielki Test Wiedzy o Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

0
193

Już 20 czerwca o godzinie 17:00 w Katowicach na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego zostanie przeprowadzony „Wielki Test Wiedzy o Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii”. Pytania będą dotyczyły takich tematów, jak m.in. gospodarka, rozwój i nauka.

Oficjalnie Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaczęła działać z początkiem 2018 roku, ale powstała 1 lipca 2017 roku. Współpraca miast regionu wynikała z tego, że mieszkańcy podróżują między miastami w celu dotarcia do szkoły, pracy czy na zakupy. W ten sposób poszczególne miasta oddziałują na siebie, a np. stworzenie usprawnionego systemu komunikacji miejskiej musiało wynikać ze wspólnego porozumienia wielu podmiotów. Jednym z większych sukcesów podejmowanej współpracy było wybudowanie Drogowej Trasy Średnicowej i przejęcie z rąk państwa Przedsiębiorstwa Komunikacji Tramwajowej (dziś Tramwaje Śląskie). 

Wielki Test Wiedzy o Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będzie składał się z 50 pytań, które będą dotyczyły gospodarki i inwestycji, komunikacji, rozwoju i nauki, kultury oraz turystyki i rekreacji. Za każdą poprawną odpowiedź w 45 pytaniach przyznawany zostanie jeden punkt, poprawne odpowiedzi na pytania zadane przez znane osoby z regionu będą punktowane podwójnie. 

Główna nagroda to aż 5 tys. złotych, za zajęcie drugiego miejsca — 3 tys. złotych, za trzecie — 1 tys. złotych. Na stronie katowice.wyborcza.pl umieszczane są krótkie quizy, których zadaniem jest przygotowanie uczestników do Wielkiego Testu Wiedzy.

Link do mini testów: Kliknij tutaj!

Zgłoszenia do Wielkiego Testu można składać pod adresem mailowym: wielkitestwiedzy@katowice.agora.pl. W treści zgłoszenia trzeba zawrzeć swoje imię i nazwisko oraz oświadczenie: „Akceptuję regulamin konkursu”.

Regulamin dostępny jest tutaj.

Źródło zdjęcia: katowice.wyborcza.eu

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię