SERENADA – spektakl wg Sławomira Mrożka w wykonaniu Teatru Ubogiego

0
162

Już niedługo odbędzie się spektakl „Serenada” według Sławomira Mrożka w wykonaniu Teatru Ubogiego. Grupa wystąpi 31 lipca 2022 roku w Ogrodzie Kultury w Raciborzu. Wstęp bezpłatny!

W niedzielę, 31 lipca 2022 r., o godzinie 19:00 w Ogrodzie Kultury w Raciborzu przy ulicy Londzina 38 odbędzie się spektakl „Serenada” wg Sławomira Mrożka. Przedstawienie zostanie wykonane przez Teatr Ubogi, działający pod skrzydłami Gminnego Centrum Kultury w Nędzy.

„SERENADA” jest opowieścią demaskującą i analizującą absurdalną rzeczywistość, w której istotne są takie wartości jak: miłość, sztuka uwodzenia, zdrada czy śmierć. To sztuka o naiwności i ciekawości, o umiejętności sterowania i manipulacji innymi dla osiągania wyznaczonego celu.

W trakcie przedstawienia wystąpią: Anna Jezierska, Anna Jegerska-Michalska, Ewa Milewska, Grażyna Stępniak, Łukasz Kałuża i Jerzy Steinhof. Natomiast reżyserią i prowadzeniem teatru zajmie się Dariusz Jezierski.

Spektakl zostanie zrealizowany jak na teatr ubogi przystało, czyli po odrzuceniu wszystkiego, co zbędne. To stara koncepcja, dzięki której w teatrze pozostają tylko aktor i widz. Bez zbędnych ozdobników, typu dekoracje i rekwizyty, a także bez podziału na przestrzeń sceniczną i widownię.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Źródło: oficjalna strona internetowa RCK.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię