Projekt “Obrotni”

0
125

W dzisiejszych czasach nietrudno się pogubić w otaczających nas przepisach prawnych. Niekiedy marzenie o posiadaniu swojego interesu może napotkać się na skomplikowane przepisy prawne i być zapomniane na zawsze. Fundacja Ius et Civis sprawiła, że uczniowie szkół zostali bardziej “obrotni”!

Posiadanie wiedzy na temat aktualnego prawa pracy oraz funkcjonowania przedsiębiorstwa ma ogromne znaczenie zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców. Zapoznanie się z obowiązującymi przepisami prawnymi dotyczącymi pracy i biznesu może przynieść wiele korzyści i pomóc uniknąć potencjalnych problemów. 

Fundacja Ius Et Civis od lipca 2022 roku zorganizowała i przeprowadziła projekt edukacyjny dla młodzieży na temat prawa pracy oraz przedsiębiorczości. Projekt Obrotni został stworzony po to, aby edukować młodzież w zakresie prawa i obowiązków obywateli. W Fundacji mają nadzieję, że projekt wzmocni lokalne społeczności – ludzie znający swoje prawa mają większe poczucie sprawczości.

Jako nowi osoby na rynku pracy, młodzież została wyedukowana w kierunku poznania swoich praw i obowiązków. Również, podczas działań projektowych w postaci warsztatów, uczniowie wcielili się w rolę przedsiębiorców i zmierzyli się z problemami codziennymi ludzi biznesu.

W wyniku warsztatów powstał biuletyn z podstawowymi informacjami na temat przedsiębiorczości oraz prawa pracy, opracowany na podstawie treści z warsztatów, który jest rozmieszczony na podstronie projektu.

W ramach projektu zostały nagrane 2 webinary, które można zobaczyć przechodząc na oficjalną podstronę projektu. Pierwszy webinar był przeprowadzony przez Wojtka Goska, gościem którego był Maciej Malik – prawnik, filozof, przedsiębiorca, menadżer trzeciego sektora z 10-letnim doświadczeniem w koordynowaniu projektów oraz 8-letnim doświadczeniem w prowadzeniu organizacji pozarządowych. Prezes stowarzyszenia Instytut Roździeńskiego. Webinar był poświęcony rutynie przedsiębiorcy oraz nazywał się “Dzień z życia przedsiębiorcy”. Gościem drugiego webinaru był Łukasz Curyło – dyrektor powiatowego urzędu pracy w Jaworznie. Tematem przewodnim webinaru było prawo pracy oraz funkcjonowanie urzędów pracy.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię