Pejzażowo, czyli wystawa malarstwa olejnego Ewy Toczkowskiej 

0
206

Klasyka i tradycja skonfrontowana z przełamywaniem tradycyjnych koncepcji. Premierowa wystawa absolwentki malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. 

Organizatorem wystawy jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu. Jej prezentacja premierowo odbyła się w galerii biblioteki przy ul. Zamkowej 9 dnia 02.11.2022 o godzinie 10:00 – wstęp wolny (w godzinach otwarcia biblioteki) – aż do 31 stycznia 2023 roku. 

Głównym tematem wystawy będzie światło i kolor w naturze. Pomysł na samą wystawę powstał stosunkowo niedawno, a dokładniej jeszcze w tym roku! Jest to zatem nowy projekt, któremu warto się przyjrzeć.

Ewa Toczkowska-Brzychcy jest bowiem autorką licznych, cieszących się popularnością, wystaw pokonkursowych, które prezentowane były na terenie niemal całego Śląska.  

Jednak twórczość artystki to nie tylko pejzaże, obrazy, czy też rzeźba, ale w szczególności obiekty oraz instalacje, poruszające tematykę przemijania. Wystawa ta jest zatem znakomitą szansą, by ujrzeć twórczość autorki w zupełnie innym, nowym świetle.

Autorka Pejzażowo zajmuje się również projektowaniem okładek płyt oraz tworzeniem różnego rodzaju ilustracji. Więcej informacji o projekcie i twórczości Ewy Toczkowskiej-Brzychcy znajdą państwo na Facebooku na grupie zatytułowanej pejzażowo. Poniżej znajdują się najbardziej kluczowe, dla twórczości artystycznej autorki, wystawy: 

2007 – Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2006/2007,

Galeria Sztuki Legnica 2007 – Pracownia Rysunku Antoniego Kowalskiego,

Galeria Elektrownia Czeladź – wystawa zbiorowa 2008 – Projekt „Miasto Katowice”,

Galeria Szyb Wilson Katowice – wystawa zbiorowa 2008 – „Miasto Katowice”,

Galeria Marchołt Katowice – wystawa zbiorowa 2015 – „Żalniki”,

Willa Fitznera Siemianowice Śląskie – wystawa indywidualna 2016 – „Błysk” – Prace najlepszych dyplomów Wydziału Artystycznego katowickiej ASP ostatniego dziesięciolecia,

Galeria Rondo Sztuki Katowice – wystawa zbiorowa 2017 – „Śpiąca królewna”,

Galeria Nisha Katowice – wystawa indywidualna 2019 – „Mezalians Fest vol.2 dla Rafała Wojaczka”,

Rockshot Kraków – wystawa indywidualna 2021 – „Triangulum”,

GSW Elektrownia Czeladź – wystawa zbiorowa 2021 – Empiria „Kategoria sen”,

Good Time Łódź – wystawa zbiorowa oraz udział w trzech edycjach wystaw pokonkursowych Konfrontacji „Sacrum w sztuce” w Wadowicach.