Noc Anglistów

0
147

Miłośnicy języka i kultury angielskiej nie mogą przejść obojętnie obok dedykowanego wydarzenia – Nocy Anglistów. Jest to niesamowita okazja, aby zapoznać się z ofertą kierunków anglistycznych. 

Noc Anglistów to wieczór pełen wykładów, warsztatów i prezentacji, przygotowanych przez nauczycieli języka angielskiego z całej Polski. To wyjątkowe wydarzenie, a jego głównym celem jest pokazanie myśli i potencjału naukowego anglistyki w Polsce, obalenie mitu, że anglistyka to tylko nauka języka, a także nakłonić kandydatów w stronę wyboru kierunków anglistycznych na uczelniach-partnerach.

Wydarzenie odbywa się na 15 polskich uniwersytetach w 14 miastach. W ramach wydarzenia zaplanowane jest 119 wydarzeń tematycznych. Dużym plusem jest fakt, że istnieje możliwość oglądania wszystkich lekcji online na kanale Nocy Anglistów w serwisie YouTube, gdzie również można zapoznać się z materiałami z poprzedniej edycji. Na Śląsku stacjonarne wydarzenia odbędą się na terenie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Program tegorocznej edycji jest niezmiernie bogaty, a tematyka wykładów czy warsztatów zachwyci nawet dawnych znawców anglistyki. Wydarzenie jest zaplanowane na dzień 25 listopada między godziną 16:00 a 22:00. Z pełnym programem można się zapoznać na stronie wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów kultury angielskiej do wzięcia udziału w wykładach i warsztatach!