Metropolitalne Obserwatorium Społeczno – Ekonomiczne

0
145

Departament Strategii i Polityki Przestrzennej stworzył kompleksową platformę dotyczącą Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. Dzięki temu wszystkie najważniejsze informacje są dostępne od ręki.

Na specjalnej stronie internetowej można odnaleźć większość kwestii związanych z Metropolią. Każdy zainteresowany może zapoznać się z mapą informacyjną, na której zawarte są m. in. dane dotyczące wszystkich miast i gmin wchodzących w skład GZM, kwestie związane z liczbą ludności czy nawet podstawowe informacje z historii składowych Metropolii np.: data założenia. 

Poza informacjami ogólnymi możemy również odnaleźć na platformie dane szczegółowe. Będziemy mogli zapoznać się z różnymi statystykami: demograficznymi, finansowymi, gospodarczymi, środowiskowymi, społecznymi czy tymi związanymi z infrastrukturą. 

Nowa platforma, to jednak nie tylko wiadomości, które dotyczą kwestii wiedzy czy statystyki. Metropolitalne Obserwatorium Społeczno – Ekonomiczne pozwoli nam na zdobycie informacji bardzo praktycznych. Dla przykładu, w zakładce analizy, możemy dowiedzieć się jak wygląda sytuacja mieszkaniowa w poszczególnych miastach, jakie oferty znajdują się na rynku pracy, jak wygląda gospodarowanie wodami czy chociażby znajdziemy listę wszystkich uczelni wyższych znajdujących się na terenie Metropolii. Warto zaznaczyć też, że platforma jest bazą różnych publikacji, które bezpośrednio dotyczą GZM. 

Metropolitalne Obserwatorium Społeczno – Ekonomiczne to platforma, która z pewnością w prosty sposób dostarcza wielu przydatnych informacji poświęconych miejscowościom wchodzącym w skład metropolii GZM. W zależności od naszych potrzeb zawodowych, czy też czystej ciekawości, możemy do niej sięgnąć, a na pewno znajdziemy to, czego akurat  potrzebujemy. Wszystkich zainteresowanych, którzy jeszcze nie mieli okazji zajrzeć na platformę, zachęcamy aby to zrobili klikając w poniższy link: http://infogzm.metropoliagzm.pl/index.html