IV runda Gymkhana GP w Jaworznie

0
153

Już we wrześniu odbędą się zawody sportowe w Gymkhanie w Jaworznie. Zapraszamy każdego zainteresowanego do przeczytania artykułu.

W Jaworznie odbędą się zawody motocyklowe w jeździe sprawnościowej dla amatorów, które będą się odbywały 7 września 2022 roku w ODTJ Cargo przy ulicy Darwina 17. Każdy może w tych zawodach spróbować swoich sił, niezależnie od posiadanego doświadczenia. Przed zawodami zostaną wyjaśnione zasady. Treningi będą odbywały się od godziny 10 rano, a zawody główne będą odbywały się o 13. Serdecznie zapraszamy kibiców. 

Gymkhana jest ciekawą i widowiskową dyscypliną motorsportu. Gymkhan opiera się na optymalnym doborze pasa ruchu, precyzyjnym operowaniu gazem i hamulcem, głębokich zakrętach. Dlatego też szkolenie Moto Gymkhana rozwija umiejętności, które sprawiają, że motocykliści są bezpieczni podczas jazdy po drogach publicznych, zwłaszcza w ruchu miejskim, gdzie jednośladowcy czasami wpadają w sytuacje, gdy nagle na drodze zmuszeni są do gwałtownego omijania przeszkód. Z tego powodu Gymkhana jest treningowym dla policjantów w Japonii i Stanach Zjednoczonych, ponieważ dzięki zdobytym umiejętnościom mogą sprawniej i bezpieczniej poruszać się po mieście.

Każdy, kto lubi oglądać takie atrakcje może obejrzeć zawody za darmo.