9,5 miliona złotych dla Sławkowa

0
121

Sławków pozyskał 9,5 miliona złotych z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polskiego Ładu. Pieniądze zostaną przeznaczone na ważny dla miasta obiekt, którym jest stacja uzdatniania wody, jednak to nie koniec inwestycji, które planuje burmistrz! 

Program Inwestycji Strategicznych Polskiego Ładu ma na celu dofinansowanie gminy, powiatów i miast, by te mogły realizować swoje projekty inwestycyjne. Z tej okazji skorzystał także i Sławków, który otrzymaną kwotę w wysokości 9,5 miliona złotych wykorzysta, by wybudować stację uzdatniania wody. W ramach tej inwestycji zostaną zamontowane zaawansowane technologicznie urządzenia do uzdatniana wody, wymianione pompy głębinowe, a także wdrożony zostanie system automatycznego monitoringu stacji uzdatniania wody i studni. Tę inwestycją zaplanowano na lata 2023-2024. 

To nie pierwszy raz, gdy burmistrz miasta Rafał Adamczyk starał się o pozyskanie środków w ramach Rządowego Funduszu. W poprzedniej edycji Sławków otrzymał kwotę 8,3 miliona złotych na dwie ważne inwestycje, stąd budowa stacji uzdatniania wody, nie jest jedyną inwestycją, która zostanie poczyniona w ramach funduszu. Planowana jest także modernizacja części ulicy PCK, między przedszkolem “Maluszkowo” a ulicą Krakowską. Na osiedlu ma powstać około pięćdziesiąt miejsc parkingowych, bezpieczne ciągi dla pieszych, nowe oświetlenie oraz nasadzenie zieleni. Powstać ma także nowa oczyszczalnia ścieków, która zastąpi stary, ponad trzydziestoletni obiekt. Ma ona usprawnić proces oczyszczania ścieków, rozbudowę systemu kanalizacji w mieście oraz usprawnić odbiór ścieków wozami asenizacyjnymi od mieszkańców.

Na razie nieznane są daty powstania dwóch ostatnich inwestycji, ponieważ obie znajdują się obecnie w fazie postępowań przetargowych. 

Źródło: https://www.slawkow.pl/kolejne-srodki-dla-slawkowa-v2