Warsztaty tańca ludowego cz.2. Możliwość zgłaszania chętnych przedszkoli i szkół na kolejne!

0
129

Zabawa trwa! Kolejna grupa przedszkolaków odwiedziła Raciborskie Centrum Kultury, aby ponieść się w tradycyjnym tańcu i zaśpiewać pieśni ludowe.

Tydzień po pierwszej odsłonie odbyła się druga część warsztatów tańca ludowego dla przedszkolaków!

Podobnie jak na pierwszych zajęciach, również tutaj choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha” Tomasz Dworak wprowadzał najmłodszych z Przedszkola nr 11 w arkana tańca ludowego, akompaniował na akordeonie Henryk Malon, Alicja Ploch-Burda uczyła śpiewu, a Helena Heyduk wraz z Sabiną Nowak prezentowały dzieciom magazyn strojów, zgromadzony na kilku piętrach Domu Kultury „Strzecha”.

Jak widać na relacji zdjęciowej, dostępnej pod linkiem, radości było co niemiara, a uśmiech niemalże nie schodził z twarz dzieciaków. Taki zachwyt najmłodszych tylko utwierdza organizatorów w przekonaniu potrzeby poszerzenia danej inicjatywy. Jeśli jakieś przedszkole lub szkoła podstawowa byłaby zainteresowana takimi zajęciami, kontaktować się z organizatorem można pod nr tel. 32 412 32 40. Gorąco zapraszamy, bo jesteśmy przekonani, że przygoda z folklorem może być naprawdę ekscytująca!