Piknik Militarny – Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Knurowie

0
331

Koncerty, wspólne śpiewanie ROTY, pokazy sprawności bojowej, pokaz wozów strażackich, pyszny żurek śląski i wiele innych atrakcji czekają na was już 11 listopada w Knurowie!

Dnia 11 listopada 2022 r. o godzinie 13:00 przy ulicy 1 Maja w Knurowie odbędzie się Piknik Militarny ze wstępem wolnym. 

Wydarzenie to jednoczy naprawdę szeroką gamę służb mundurowych w jednym miejscu. Od warstwy żołnierskiej, policjantów, aż po strażaków. Biorąc udział w jego obchodach będzie zatem można poznać realia codziennej pracy tych, którzy na co dzień czynnie służą naszej ojczyźnie. 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się od wspólnego, uroczystego odśpiewania ROTY wraz z orkiestrą KWK Knurów, która następnie przejmie scenę koncertową wydarzenia! Wystąpią:

– Laura Rumpel
– Duet Agata Żyła i Jacek Żyła
– Ośrodek Matka Boża Uzdrowienie Chorych w Knurowie – WTZ Knurów
– Soliści: Jakub Krysiuk, Hanna Modliszewska, Alicja Duś
– Studio Piosenki i Musicalu przy Centrum Kultury w Knurowie pod kierunkiem Agnieszki Bielanik-Witomskiej
– Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie

Występy scenicznie zakończą się pokazem sprawności bojowej przygotowanym przez klasy mundurowe Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Następnie, po części koncertowej, będzie można się udać na stoiska, gdzie czekają na was liczne atrakcje. Znajdą tam państwo między innymi: stoisko 5 Pułku Chemicznego, stoisko 6 Batalionu Powietrznodesantowego oraz Straż miejską z Knurowa.

Nie zabraknie jednak strefy gastronomicznej, która to przygotowana zostanie przez harcerzy z ZHP Knurów. Dochód z sprzedaży ciepłego żurku i rogali, pomoże sfinansować działalność lokalnego środowiska harcerskiego. 

Obchody Święta 11 Listopada zakończą się pokazem wozów strażackich, zorganizowanym przez OSP Knurów oraz OSP Szczygłowice. Organizatorzy wydarzenia gorąco zapraszają do udziału!